AWARD programma

Starptautiskā Edinburgas hercoga jauniešu pašizaugsmes programma Award ir iespēja ikvienam jaunietim vecumā no 14 līdz 24 gadiem līdzsvarotā veidā attīstīt savu prātu, ķermeni un garu.  Programmas Award koncepcija paredz, ka jaunietis izvirza sev konkrētus jomu mērķus un izstrādā individuālo programmu, lai šos mērķus sasniegtu. Jaunietim, viņa pašizaugsmes ceļā, palīdz īpaši apmācīts un sertificēts Award vadītājs, jomu uzraugi, konsultanti un novērtētāji. Veiksmīgi izpildījis uzdevumus, ko paredz paša izstrādātā programma, jaunietis saņem attiecīgā līmeņa – bronzas, sudraba vai zelta – apbalvojumu.

Jaunietim ir jāizvirza un jāsasniedz mērķi dažādās jomās, katrā no tiem darbojoties vismaz vienu stundu nedēļā.

  • Brīvprātīgais darbs ir joma, kuras mērķis ir sniegt palīdzību citiem cilvēkiem un darīt sabiedrībai lietderīgu darbu. Brīvprātīgā darba iespējas ir daudzveidīgas, tās var būt saistītas, piemēram, ar vides aizsardzību, labdarību, vai citām, uz sabiedrības labumu vērstām, aktivitātēm.
  • Jaunas prasmes ir joma, kur jaunietis attīsta intereses, radošumu un apgūst praktiskas iemaņas.  Iespējamo aktivitāšu klāstā ietilpst nodarbes, kas saistītas ar, piemēram, mūziku, mākslu, rokdarbiem u.c.
  • Fiziskā sagatavotība ir joma, kas palīdz uzturēt labu veselību un formu. Jomas aktivitāšu lokā ietilpst, dažādas sporta spēles, vieglatlētika vai citas sporta aktivitātes.
  • Katra līmeņa noslēgumā jauniešiem jādodas pašu izplānotā pārgājienā. Piedzīvojumu ceļojums ir joma, kas veicina piedzīvojumu garu un atklājumu prieku, veicot ceļojumu grupā, maz pazīstamā vidē. Piedzīvojumu ceļojumu veidi:
  • Noslēdzot programmu pēdējā- zelta līmenī, jauniešiem jāizstrādā un jāīsteno projekts. Zelta projekts ir zelta līmeņa joma, kur,  sadarbībā ar citiem cilvēkiem,  mazpazīstamā vidē jāīsteno vietējai sabiedrībai noderīgs pasākums.

Jomu izpildes laiks atkarīgs no tā, kāda līmeņa – bronzas, sudraba vai zelta – apbalvojumu vēlies saņemt  par ieguldītajām pūlēm savā pašizaugsmē.

Pildot savu individuālo programmu, tev regulāri vajadzēs novērtēt savu veikumu, kuru tu analizēsi kopā ar jomas treneri. Sasniegumu grāmatā, konkrētās jomas treneris atzīmēs tavus būtiskākos sasniegumus.

Pēc tam, kad būsi sasniedzis savus mērķus, svinīgā ceremonijā saņemsi apbalvojumu – nozīmīti un sertifikātu – kas kalpos par apliecinājumu tavai mērķtiecībai.

Līdztekus individuālās programmas izpildei, tu varēsi piedalīties sadraudzības pasākumos, nometnēs un citos Award pasākumos gan Latvijā, gan ārzemēs.

Šī individuālā programma ir saistāma ar dažādiem riskiem, tādēļ, lai jaunietis varētu gūt vislielāko labumu no līdzdalības programmā Award, vecāku pienākums ir atbalstīt savu bērnu, uzņemties atbildību un sadarboties ar Award vadītājiem, jomu uzraugiem, konsultantiem un novērtētājiem.